Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, erdemli lisans eğitimini Kıymet Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş alanında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kolünde bellik tesisu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli yetişek kolünde sülale olarak birşu denli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koskocaman ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası etkin çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birşu denli futbol, sepet topu kulübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mekân aldığı Ekeçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cepheı silsile Türkiye’nin en koskocaman özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir dümen kurulunda mekân almaktadır.

KALKO, yetişek alanında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı birşu denli dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında yetişek alanında projeler yürütmektedir. Her yıl birşu denli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile alay malay öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko