Satürn’ün Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka olgunlaşmamış cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir olgunlaşmamış fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına yön veren bir araç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanların yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı şeşnda örgülır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri kabilinden şahsi detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında yakınlarında adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve sırat gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak alan aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları temaşa eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene zarfında hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına yön veren bir disiplindir. Bugün bile insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yetişkin alaka göstermektedirler. Bununla bile astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez doğum haritası yorumlamak, yabanlık analizi düzenlemek, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirimlik astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşamındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en zemin görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve alegori bakarak hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin katiyen bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı elan bir araba marifet sahibi sarhoş olmak istiyorsanız, birşu denli terimle kontralaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine bakarak belirlenir ve birşu denli kişiye bakarak yabanlık ve gelecekteki olaylar karşı marifet verebilir.

  2. Arslan Burcu: Umumiyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar sinein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Tevellüt haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin birey yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabilinden evetşamma şekline alamet değer.

Burç yorumlaması karşı çok bir araba marifet sahibi sarhoş olmak sinein, astroloji terminolojisine aşina sarhoş olmak önemlidir.

ıstılah Anlamı
Tevellüt haritası Bir kişinin doğum takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söyleyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı marifet verir.
Natal harita Tevellüt andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşamındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir değişik gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşamındaki etkilere alamet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yönünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğmeseleimlere alamet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse bile, yakınlarında bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, doğacak tahmini ve elan katı çok sayfa karşı marifet verme dair berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan