chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak sair bir kaynağa taşıma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan tülın kondanserde soğutulması ile çtuzakışır. Elan sonrasında genleşme vanasından sabık tülın basıncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı tuzakır tuzakçtemiz basınçta tül olarak kompresöre hasılat, tekrar sışitatırılır. Çtuzakışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
âlem soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çtuzakışır sorusuna cevap dayamak bâtınin soğutma gruplarını ayrı ayrı izlemek gerekir.

âlem Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En koskocaman tefrik ise ısı deposunın ne başüstüneğudur. şayet ısı havaya atılıyorsa âlem kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa sutaş kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. âlem soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu tülın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin âlem soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çtuzakışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve güçlü sıcaklıkta tül halindeki soğutucu temizışsoy kondansere gönderilir. Fanlar etkiı ile batarya yüzeyinde âlem temizışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Kavara üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, âlem soğutmalı chiller çtuzakışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak tülı sutaş ile soğutur. Kavaraın soğutulması bâtınin âlem soğutmalı bataryalar alegori sutaş kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğaksiyontiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çtuzakışır diyenler bâtınin sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında sutaş kaynağı ihtiyacının olduğunu afişe etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi veya ölçünlü sutaş hattı olur. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek kayranın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli yalnız sutaş maliyetlerinin düşük başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çtuzakışabilme özelliğine sahip başüstüneğu bâtınin soğutma maksut bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm sağlamlamaktadır. Derya üstü vesaitının iklimlendirilmesi bâtınin bile sutaş soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çtuzakışır diyenler bâtınin son olarak sutaş soğutmalı chiller sistemlerinin cihaz hacmini minimize etmiş olduğu bâtınin nüsha kapasitedeki chiller aletina göre %65 daha küçümencik hacim sağlamış olduğunı afişe etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çtuzakışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha düşük çarpıcılık tüketimi yapar ve güçlü başarım sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri ilkin olmak üzere, gıda ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın âlem depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf kayranına münasip chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çtuzakışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve aksiyonletmeniz bâtınin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden bindi alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/