Antalya Kürtaj

İşlemin gerçekleşmesi karınin bir adet değil yekten ziyade hekimin icazetı gerekir ve afiyet oturmuş raporuna ister duyulur. Hamilelik içinde takip edeni yapılan bebeğin sakatlık evet da his ritimlerinin olmadığı kesinleştiği kabilinden durumlarda terapotik kürtaj (tedavi amaçlı) uygulanır. İşleme geçilmeden önce USG ile gebelik durumunun ve rahim (uterus) dışındaki iskân durumu gözlenir. Kazıma aksiyonlemi esnasında Genel anestezi evet da Dernekevi anestezi uygulanır. özlük Genel anesteziye allıkınacak ise muamele öncesi 4 sayaç derece oral çekicilikı durdurulur.

Hastanın geçerli ilk kürtajı ise evet da önceden mimarilmış sezaryen ile doğumu varsa Genel anestezi ile kürtaj mimarilır. Ama kişinin eskiden yaptırmış olduğu kürtajları varsa evet da normal veladet eylemi gerçekleştirilmiş ise Dernekevi anestezi mimarilabilir. Dernekevi anestezi Anestezi uzmanları aracılığıyla serviks bölgesi özel ilaçlar ile uyuşturulur. Genel anestezi ise İntra Venöz (ıv) hız ile ilaç uygulanarak Anestezi uzamanı aracılığıyla mimarilır. İşlem öncesinde Jinekolojik Kontrol ve rahim (uterus) mimarisı değerlendirilmelidir. İşlem 5 ila 15 zaman derece sürer. Dernekevi anestezi ile 15 zaman derece, Genel anestezi ile 30 zaman derece sonra kişi hane dünyaına gönderilebilir. Analjezik (ağrı kesici), antibiyotik, Kanamayı azaltmak amaçlı Hekim aracılığıyla ilaçlar önerilir. Önerilere uyulması istenir. Bir hafta sonra kişi Arama amaçlı gene gelmelidir.

İstenmeyen gebelikler (hamilelik) sonlandırılmak istendiğinde kürtajın son tane tarihi itibarıyla kanuni olduğu ülkelerde farklı sınırlar vardır. Bu duruma kanuni boşaltma evet da kürtaj denilmektedir. Yasalar ile alakadar bu muamele yalnızca zenne veladet uzmanlarının yetkisi altındadır. İşlem hekim ve tutkun arasında zımni kalmaktadır. Gebede ciddi bir tutku bulunan ise ve yüklü kalma durumu kişi karınin risk oluşturuyor ise evet da gebelik içinde zararlı olan münhasıran kendisinin kullanmakta zorunlu kılındığı ilaçlar var ise kişiye terapotik kürtaj (tedavi amaçlı kürtaj) uygulanır.

https://www.kurtajklinigiantalya.com/

Antalya Kürtaj

Antalya Kürtaj Fiyatları